Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akcja Mikołajkowa

PAMIĘTAJMY o Świętach z ANIMUSEM i Harcerzami z Komendy Hufca w Złotoryi. Dokładnie za kilkanaście dni do naszych domów zawita bożonarodzeniowe światełko, zapowiedź narodzin Jezusa. W małej stajence na sianku przyjdzie na świat maleńkie Dziecię, nadzieja świata. W uroczystym nastroju, w gronie rodzinnym zasiądziemy do stołów, żeby podzielić się opłatkiem. Tego dnia liczy się przede wszystkim rodzina, jednak nie wszyscy będą mogli w pełni cieszyć się atmosferą świąt.

Czytaj więcej: Akcja Mikołajkowa

Wycieczka do ZOO

Pamiętnego dnia 10 września 2011 roku Fundacja ANIMUS wybrała się wraz ze swoimi podopiecznymi na wycieczkę do Wrocławia, aby zwiedzić jedno z największych w Polsce ZOO oraz popłynąć statkiem po Odrze. Wczesnym rankiem wyjechaliśmy autokarem w drogę. Podczas podróży dzieci z uwagą i ciekawością słuchały o historii powstania wrocławskiego ZOO. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania, gdzie czekało na nas wiele niespodzianek. Zobaczyliśmy wiele zwierząt, zarówno domowych, jak i dzikich, a także gatunki, które są na wyginięciu i nie mieszkają już w swoim środowisku naturalnym. Dzieci dowiedziały się także jak żyją zwierzęta i czym się żywią. Po długim spacerze wyruszyliśmy w rejs statkiem po Odrze. Dzieci mogły podziwiać piękne widoki oraz poznać piękne zakątki Wrocławia. Piękna pogoda dopisywała nam przez cały dzień.

Wycieczka na pewno pozostanie długo w pamięci dzieci.

Zobacz zdjęcia z wycieczki

 

Warsztaty w Dobkowie

W dniu 02-07-2011 roku Fundacja ANIMUS zorganizowała dla swoich podopiecznych warsztaty z gliny w Dobkowie. Na miejscu zostaliśmy przyjęci bardzo gościnnie. Pani Elżbieta Telatyńska i Łukasz Telatyński oraz członkowie rodziny opowiedzieli swoją przygodę z gliną oraz zaprezentowali kilka możliwych przykładów lepienia figurek. Ponadto mogliśmy również obejrzeć i podziwiać gotowe wyroby ceramiczne w galerii. Dzieci miały także możliwość spróbować swoich sił w lepieniu gliny. Różnymi technikami lepili kubeczki, zwierzęta, figurki, miseczki, kwiatki. To była świetna zabawa w tworzenie pięknych przedmiotów. Za najładniej wykonane prace była nagroda.

Czytaj więcej: Warsztaty w Dobkowie

Dzień Dziecka

W czerwcu 2011 roku Fundacja ANIMUS wraz z Domem Dziecka w Wilkowie zorganizowała piękne chwile dla dzieci - Dzień Dziecka. Zapewnione były same fantastyczne atrakcje właśnie z myślą o najmłodszych - o pokoleniu przyszłości.

Zobacz zdjęcia z Dnia Dziecka

 

XVII Dni Wilkowa i Święto Rodziny

XVI Dni Wilkowa i Święto RodzinyAnimus Rodzinnie ... Proste hasło, a o tym jak wiele znaczy mogliśmy się przekonać 7 maja 2011 roku podczas pierwszego rodzinnego pikniku zorganizowanego przez i pod patronatem Fundacji ANIMUS, którego głównym prowadzącym był Bronisław Biernacki. Od 10 rano do późnych godzin wieczornych trwało wspólne biesiadowanie i świętowanie. W każdym zakątku Wilkowa słychać było gwar dziecięcych zabaw i rozmów prowadzonych przy stołach, a nade wszystko muzykę. Myli się jednak ten, kto zakładał, że rozbrzmiewające po okolicy dźwięki to wyłącznie wytwór maszyn. Swoje umiejętności wokalne prezentowali bowiem laureaci konkursu Małgorzata Roztoczyńska i Mateusz Maleńczuk. Covery znanych polskich przebojów, ale także ich własne kompozycje umilały nam czas w piękne majowe popołudnie.

Nasza majówka rozpoczęła się jednak znacznie wcześniej. Już o godzinie 10.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Wilkowie swój raj na ziemi odnaleźli najmłodsi uczestnicy majówki. Na trawniku stanęły dmuchane zamki, zjeżdżalnie i wielka trampolina.

Czytaj więcej: XVII Dni Wilkowa i Święto Rodziny

"ANIMUS dzieciom" - akcja Wielkanocna

ANIMUS dzieciom - akcja WielkanocnaZbliża się Wielkanoc, święto radości i obfitości, gdy po siedmiu tygodniach oczekiwania i poszczenia możemy zasiąść z rodziną do stołu i podzielić się jajkiem. Nie wszyscy jednak będą mogli tak odświętnie przeżywać czas Zmartwychwstania Pańskiego.

Dlatego też, jak co roku, Fundacja ANIMUS pragnie wesprzeć najuboższe, a w szczególności wielodzietne rodziny naszego powiatu wręczając im paczki żywnościowe. Dzięki Państwu możemy wspólnie osiągnąć cel.Dlatego też serdecznie zapraszamy do odwiedzenia w dniach 15-17 kwietnia 2011 r. supermarketów Biedronka, Lidl i Stokrotka oraz centrum handlowego Mirosława i Haliny Zwierzyńskich i podzielenia się z naszymi podopiecznymi tym, czym chata bogata, czyli żywnością. W godzinach od 10:00 do 18:00 pod hasłem "ANIMUS Dzieciom", nasi wolontariusze będą na Państwa czekać z koszami, do których można wkładać m.in. cukier, ryż , makaron, olej, konserwy w puszce, słodycze dla dzieci itp. Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do akcji ANIMUSA. Wystarczy jedynie nadmienić, iż dzięki wsparciu mieszkańców Powiatu Złotoryjskiego w ubiegłych latach zebraliśmy ponad 5 ton produktów żywnościowych, które następnie zostały rozdzielone wśród 156 rodzin, co daje 802 osoby, którym pomogli Państwo ugasić nie tylko głód chleba, ale przede wszystkim serca.

Czytaj więcej: "ANIMUS dzieciom" - akcja Wielkanocna

Więcej artykułów…

  1. Sprawozdanie finansowe

Darmowy PIT online wypełniamy we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

____________________

DARCZYŃCY

_____________________