Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

IV Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością

IV Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością

Dzień Dobry Nasi PRZYJACIELE  ;)

Fundacja ANIMUS nieustannie od 4 lat jest organizatorem Mistrzostw Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością.
Tegoroczne IV Mistrzostwa Polski odbędą się w dniu 26 maja w godz. 9:30-13.
W związku z tym zainteresowane udziałem w Płuczkach osoby niepełnosprawne w różnym stopniu lub organizacje zrzeszające te osoby zapraszamy do zapisów. Zapisy oraz udział w Mistrzostwach są całkowicie bezpłatne, każdy uczestnik otrzyma miłą niespodziankę. Przewidziano wiele atrakcji oraz upominków.

Czytaj więcej: IV Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

Kochani Darczyńcy,
Wolontariusze, Podopieczni, 
nasi Sympatycy i inni...

Nasi Najmilsi.

Już od dawna wiadomo, ze Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. 
Czas odradzania się wiary w sile Chrystusa i drugiego człowieka.
Życzymy Wam i oczywiście sobie, • aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemna życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha, który w tych czasach jest tak bardzo istotny.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, • napełni Was pokojem i wiara, • niech da sile w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Czytaj więcej: Wesołych Świąt


 

Piszą o Nas!


 Kochani, już dziś w "Gazeta Złotoryjska" między innymi pojawiły się dwa artykuły o Fundacji „Animus” oraz o innych organizacjach pozarządowych. Zapraszamy do miłej lektury. Tygodnikowi „Gazeta Złotoryjska” dziękujemy za zredagowanie tekstów.

Pamiętaj „Dobrze, że Jesteś. Dziękujemy” <3

Rok 2017 rokiem Św. Brata Alberta oraz rokiem wolontariatu


 Fundacja ANIMUS jako jedna z największych NGO działających na terenie powiatu złotoryjskiego otrzymała zaproszenie od Dyrektora i Pracowników Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Złotoryi na spotkanie z okazji ogłoszonego roku 2017 rokiem Św. Brata Alberta oraz rokiem wolontariatu. Z WIELKĄ przyjemnością w dniu 16 marca 2017 r. wzięliśmy udział w tak ważnym wydarzeniu i cieszymy się, że mogliśmy opowiedzieć zgromadzonym organizatorom, zaproszonym gościom o pięknej służbie Wolontariuszy i Darczyńców Fundacji ANIMUS na rzecz bliźniego.

Dziękujemy organizatorom za piękne przyjęcie naszej Fundacji ANIMUS i pokazania dorobku naszej działalności.

Proszę przekaż swój 1% na Fundację ANIMUS nr KRS 0000315596.

Czytaj więcej: Rok 2017 rokiem Św. Brata Alberta oraz rokiem wolontariatu

Ach co to był za BAL :)


 Mamy dla Was Kochani cudowną relację z Balu Integracyjnego Fundacji ANIMUS. W dniu 24 lutego 2017 r. dzięki uprzejmości Pani Ewy Miary Fundacja ANIMUS z siedzibą w Wilkowie Osiedlu zorganizowała w ZHP w Złotoryi po raz pierwszy Bal Integracyjny dla dzieci i osób z niepełnosprawnością i osób pełnosprawnych. Pomysł Balu był marzeniem Kasi ze Złotoryi, która ma dziecięce porażenie mózgowe i raz w tygodniu przychodzą do niej wolontariuszki z Fundacji ANIMUS – Magda Połuch i Karolina Kalinowska. To dzięki zapałowi, chęciom i zmysłowi organizacyjnemu tych wolontariuszek Bal się odbył na najwyższym poziomie. W Balu uczestniczyły m.in. 3 osoby na wózku inwalidzkim, dla których najtrudniejsze okazały się bariery architektoniczne – schody. Dzięki pomocy wolontariuszom szczególnie dwóm Panom Piotrom udało się te osoby wwieźć na salę Balową. Emocje sięgały zenitu, gdy specjalnie przygotowaną na tę okoliczność muzyką wolontariusze porwali do tańca osoby na wózkach inwalidzkich, a wraz z nimi dzieci ze swoimi rodzicami. Co niektórzy przypomnieli sobie czasy z dzieciństwa i zabawy w kalambury, które nie były takie proste do rozwiązania ale zawsze z pomocą przyszli wolontariusze m.in. pomagając Bartkowi, który porusza się na wózku narysować kolejne hasło. Największą radość jednak sprawił taniec na gazecie. Pomimo utrudnień świetnie radziły sobie osoby na wózkach inwalidzkich.

Czytaj więcej: Ach co to był za BAL :)

Darmowy PIT online wypełniamy we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

____________________

DARCZYŃCY

_____________________