Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Piszą o Nas!


 Kochani, już dziś w "Gazeta Złotoryjska" między innymi pojawiły się dwa artykuły o Fundacji „Animus” oraz o innych organizacjach pozarządowych. Zapraszamy do miłej lektury. Tygodnikowi „Gazeta Złotoryjska” dziękujemy za zredagowanie tekstów.

Pamiętaj „Dobrze, że Jesteś. Dziękujemy” <3

Rok 2017 rokiem Św. Brata Alberta oraz rokiem wolontariatu


 Fundacja ANIMUS jako jedna z największych NGO działających na terenie powiatu złotoryjskiego otrzymała zaproszenie od Dyrektora i Pracowników Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Złotoryi na spotkanie z okazji ogłoszonego roku 2017 rokiem Św. Brata Alberta oraz rokiem wolontariatu. Z WIELKĄ przyjemnością w dniu 16 marca 2017 r. wzięliśmy udział w tak ważnym wydarzeniu i cieszymy się, że mogliśmy opowiedzieć zgromadzonym organizatorom, zaproszonym gościom o pięknej służbie Wolontariuszy i Darczyńców Fundacji ANIMUS na rzecz bliźniego.

Dziękujemy organizatorom za piękne przyjęcie naszej Fundacji ANIMUS i pokazania dorobku naszej działalności.

Proszę przekaż swój 1% na Fundację ANIMUS nr KRS 0000315596.

Czytaj więcej: Rok 2017 rokiem Św. Brata Alberta oraz rokiem wolontariatu

Ach co to był za BAL :)


 Mamy dla Was Kochani cudowną relację z Balu Integracyjnego Fundacji ANIMUS. W dniu 24 lutego 2017 r. dzięki uprzejmości Pani Ewy Miary Fundacja ANIMUS z siedzibą w Wilkowie Osiedlu zorganizowała w ZHP w Złotoryi po raz pierwszy Bal Integracyjny dla dzieci i osób z niepełnosprawnością i osób pełnosprawnych. Pomysł Balu był marzeniem Kasi ze Złotoryi, która ma dziecięce porażenie mózgowe i raz w tygodniu przychodzą do niej wolontariuszki z Fundacji ANIMUS – Magda Połuch i Karolina Kalinowska. To dzięki zapałowi, chęciom i zmysłowi organizacyjnemu tych wolontariuszek Bal się odbył na najwyższym poziomie. W Balu uczestniczyły m.in. 3 osoby na wózku inwalidzkim, dla których najtrudniejsze okazały się bariery architektoniczne – schody. Dzięki pomocy wolontariuszom szczególnie dwóm Panom Piotrom udało się te osoby wwieźć na salę Balową. Emocje sięgały zenitu, gdy specjalnie przygotowaną na tę okoliczność muzyką wolontariusze porwali do tańca osoby na wózkach inwalidzkich, a wraz z nimi dzieci ze swoimi rodzicami. Co niektórzy przypomnieli sobie czasy z dzieciństwa i zabawy w kalambury, które nie były takie proste do rozwiązania ale zawsze z pomocą przyszli wolontariusze m.in. pomagając Bartkowi, który porusza się na wózku narysować kolejne hasło. Największą radość jednak sprawił taniec na gazecie. Pomimo utrudnień świetnie radziły sobie osoby na wózkach inwalidzkich.

Czytaj więcej: Ach co to był za BAL :)

Nowy rekord Fundacji ANIMUS!


W dniach 2-4 grudnia 2016 r. po raz kolejny Fundacja ANIMUS, przy wsparciu ZHP Złotoryja, Zespołu Szkół Zawodowych oraz Zespołu Szkół Miejskich ze Złotoryi postanowiła zatroszczyć się o bliźnich i wesprzeć ich zebranymi produktami żywnościowymi! Dzięki Państwa otwartym sercom, szlachetnemu gestowi i chęci pomocy akcja zakończyła się ogromnym sukcesem! Na medal zasługują Wolontariusze, którzy podczas 3dniowej zbiórki wytrwale stali przy koszach i zachęcali do udziału w zbiórce.

Dzięki uprzejmości Państwa Zwierzyńskich i supermarketów Stokrotka, Lidl i Netto w Złotoryi, a także ogromnych sercach odwiedzających w tych dniach sklepy udało się zebrać aż 1.389,77 kg żywności i jest to niewątpliwie nasz ANIMUSowy rekord! Obdarowanych zostało 308 osób, w tym 179 dzieci, aż 79 rodzin otrzymało paczki! Produkty trafiły w tym roku do potrzebujących dzieci szczególnie z rodzin wielodzietnych, pogorzelców z Nowej Ziemi, seniorów oraz Podopiecznych z niepełnosprawnością Fundacji ANIMUS. To wszystko dzięki ogromnej ofiarności i pomocy Najlepszych Darczyńców oraz szlachetnych Wolontariuszy!

Zobacz zdjęcia

Czytaj więcej: Nowy rekord Fundacji ANIMUS!

Świąteczna Zbiórka Żywności z Fundacją ANIMUS


W dniach 2- 4 grudnia 2016 r. serdecznie zapraszamy na kolejną edycję akcji "Świąteczna Zbiórka Żywności z Fundacją ANIMUS". W organizacji akcji na terenie miasta Złotoryja będą pomagać wolontariusze Fundacji ANIMUS, ZHP, uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych oraz uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich.

Do specjalnie przygotowanych koszy, każdy kupujący będzie mógł przekazać na rzecz dzieci, seniorów oraz pogorzelców z Nowej Ziemi artykuły spożywcze. Jak co roku produkty rekomendowane to te z długim terminem przydatności do spożycia, np: słodycze, cukier, makaron, dżemy, soki, konserwy, olej, mleko i wiele innych.

Czytaj więcej: Świąteczna Zbiórka Żywności z Fundacją ANIMUS

Darmowy PIT online wypełniamy we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

____________________

DARCZYŃCY

_____________________