Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ANIMUS Dzieciom a wulkan dorosłym

1%

 Tego w Polsce jeszcze nie było !!!

„Kraina wygasłych wulkanów” - tak zwykło się nazywać tereny Pogórza Kaczawskiego, które zamieszkujemy. Zastygnięta lawa znajdująca się w stożkach powulkanicznych to niezastąpiony  surowiec.  Czy jednak naprawdę wszystkie wulkany z doliny Kaczawy są wygasłe?  Otóż nie, wewnątrz jednego coś jeszcze wrze! Udowodnimy, że gorąca lawa wciąż jest groźna i będziemy świadkami erupcji. A wszystko za sprawą Fundacji ”ANIMUS”, która z Państwa udziałem ma zamiarpobić rekord Polski na najwyższy wybuchający wulkan. Już 14 sierpnia 2013 r.  nasza miejscowość Wilków Osiedle koło Złotoryi zapełni się entuzjastami wulkanologii, geologii i wszelkich pokrewnych nauk. Razem, posiadając wsparcie merytoryczne naukowców Instytutu Nauk Geologicznych z Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa, spróbujemy zbudować od podstaw najprawdziwszy czynny wulkan. My, to znaczy wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia. Może i nie mamy szansy zmierzyć się z Etną, ale kto powiedział, że nie możemy stworzyć sycylijskiego klimatu w Polsce?  Z takim zapleczem nie straszne nam żadne wyzwanie.

Czytaj więcej: ANIMUS Dzieciom a wulkan dorosłym

Pomóż małej Wiktorii

Rehabilitacja Wiktorii

Mam na imię Wiktoria i mam 4 latka. Jestem radosną, ciekawą świata dziewczynką, uwielbiam zwierzęta, najbardziej koniki i psy.

Jak się urodziłam moi rodzice myśleli, że jestem normalnym, zdrowym dzieckiem, jednakże z biegiem lat wszystko się zmieniało. Jak zaczynałam siedzieć i chodzić okazało się, że jestem słabsza od innych dzieci, że mój rozwój motoryczny jest opóźniony. Niedawno zapadł „wyrok” - miopatia mięśni, wrodzona choroba powodująca, że moje mięśnie są słabsze i zanikają.

Do końca moich dni jestem skazana na ciężką rehabilitację, ponieważ nie ma leku na moje schorzenie. Jedynie kosztowna rehabilitacja może uratować moje zdrowie i zapobiec dalszemu rozwojowi choroby. Moi rodzice robią wszystko aby mi pomóc jednakże koszty są tak wysokie, że przerastają ich budżet domowy.

Czytaj więcej: Pomóż małej Wiktorii

Pomóż Kasi

Kasia podczas ciężkich ćwiczeń

 

Szanowni Państwo jesteśmy rodzicami 28-letniej Kasi. Nasza córka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce spowodowane niedotlenieniem mózgu podczas porodu. Nasza córka skazana jest na wózek inwalidzki i całkowite uzależnienie od innych osób. Każda czynność życia codziennego wymaga od nas wielu sił i cierpliwości.

Każdego dnia Kasia przyjmuje specjalistyczne leki i przechodzi kosztowną rehabilitację. Niestety mimo naszych olbrzymich wysiłków nie jesteśmy w stanie zapewnić jej wystarczającej opieki medycznej jaką potrzebuje. Oddalibyśmy każde pieniądze dla poprawy zdrowia naszej córki, niestety nasz budżet domowy jest w znacznym stopniu niewystarczający.

Czytaj więcej: Pomóż Kasi

Pomóż małej Klaudii

Szanowni Państwo zwracam się z gorącą prośbą o pomoc dla mojej córki Klaudii.

Klaudia ma 9 lat i cierpi na bardzo rzadką chorobę o nazwie mukopolisacharydoza – MPS. Choroba ta polega na występowaniu dużych zmian w organizmie, powoduje pogrubienie skóry i zaostrzenie rysów twarzy oraz zmiany kostne i deformacje prowadzące do niesprawności ruchowej. Do dziś nie znaleziono skutecznego leku, który zahamuje chorobę, jedyną efektywną terapią jest ruch. Aby odwlec rozwój choroby i zapobiec całkowitemu zesztywnieniu stawów, Klaudia zostaje poddawana ciężkiej i długotrwałej rehabilitacji. Klaudia jak każda mała dziewczynka lubi bawić się i oglądać bajki, jednakże w większym stopniu jej dzieciństwo skupia się na cierpieniu.

Klaudia podczas ciężkich ćwiczeń

Dlatego z całego serca proszę Państwa o pomoc finansową , którą przeznaczymy na leczenie i rehabilitację mojej córeczki.

Z serca wszystkim dziękujemy!
Klaudia Plesowicz z Mamą

 

Proszę o wpłatę na konto fundacji ”ANIMUS”

Bank PKO BP SA I Oddział Złotoryja
87 1020 3017 0000 2102 0211 9964

Z dopiskiem: Klaudia Plesowicz

 

Serdecznie dziękujemy - Fundacja ANIMUS

 

Dzień Dziecka z Fundacją ANIMUS

Dzień Dziecka 2013

Czerwiec tuż za rogiem, a wraz z nim święto, o którym pamięta każde dziecko, nawet to całkiem dorosłe. Również Fundacja Animus zatroszczyła się o swoich małych podopiecznych, zabierając 28–ro dzieci do Raczkowa na wspólne świętowanie. Wprawdzie 18 maja to wciąż nie czerwiec, aczkolwiek dzięki zaproszeniu, które dostaliśmy od Fundacji Ochrony Przyrody i Rozwoju Turystyki "FOPiT GOBI", tegoroczny Dzień Dziecka zagościł u nas wcześniej.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka z Fundacją ANIMUS

Twoje zdrowie

Reklama akcji Twoje zdrowie

"Twoje zdrowie z Fundacją ANIMUS"

Kichanie, kaszel, ból gardła, gorączka. Prosta diagnoza - grypa! Kilka dni w łóżku i po krzyku!

Są jednak bóle, na które nie działają witaminy i ciepła kołdra, a pozbyć się ich można tylko przy współpracy wykwalifikowanym specjalistą. Dlatego też zapraszamy do udziału w projekcie Fundacji ANIMUS.

Czytaj więcej: Twoje zdrowie

Darmowy PIT online wypełniamy we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki.

____________________

DARCZYŃCY

_____________________